- Vrees (gericht of niet gericht)
- Paniek (aanval van angst)
- Obsessief-compulsief (obsessie/ dwanggedrag, gedachten die niet weg gaan)
- Fobie (gericht op specifieke objecten zoals spinnen of bijvoorbeeld kleine ruimtes etc.)
- Sociale angst (o.a. faalangst, de angst om tekort te schieten in de ogen van anderen)
- Schrikken (een reflex op externe of innerlijke prikkels)
- Chronische angst (langdurige buitensporige angststoornissen)
- Angst in groepen (angst die grotere groep beheerst)
- Door karakter
Voor meer details: zie http://nl.wikipedia.org/wiki/Angst
Werkwijze
Bij Reinier Consultancy krijgt u allereerst een gehoor voor uw angst of fobie.
Daarnaast gaan we samen uitzoeken waar deze angst vandaan komt en of de angst het belangrijkste is om als eerste aan te pakken. Ook kijken we of Reinier Consultancy de aangewezen weg is om u verder te helpen of dat er een verwijzing naar een andere hulpverlenerinstantie beter bij uw probleem past.
In het traject wordt er van verschillende therapieën gebruik gemaakt (o.a. EMDR, NLP, TA) . Doel is vervelende herinneringen een plaats te geven en te vervangen door positieve gevoelens en gedachten.
Belangrijk is om te achterhalen of de angst wel de echte angst is of dat er een andere angst onder ligt. Het kan bijvoorbeeld gebeuren dat een doodsangst eigenlijk een vorm van verlatingsangst is. Dit laatste is vaak het geval wanneer men moeite heeft met het leren loslaten van dingen.
Het kan zijn dat u, wanneer de klacht weg is, er een gat valt in uw dagelijkse handelen. Ook hiervoor dienen de gesprekken. Hoe weer een nieuw leven op te pakken zonder de bekende angst of fobie?
Klik hier voor de folder Angsten & Fobieën (pdf). |